ContactContact

SitemapSitemap

A-Z ListA-Z List

 

Admissions
Examination
Results
Syllabi
Convocation

 

Scholarships
Vision 2020
Academic Calendar
Library
SET Examination

 

Research
Sports Section
Seminar & Conferences
Tenders
Circulars

 

Colleges & Institutions
Certificate Section
International Centre
Vidyavani
Students Welfare

 
     
     
Hostel Details

Hostel Facilities for Students of Indian Nationality

University of Pune provides hostel facility to both girls and boys. The hostel facility is granted to the students of the University strictly on the basis of merit. The number of seats for each department depends on the department size.    

Notice Regarding Hostel Online Admission Process



Sr.No Name Hostel Name Department Year Room
1 CHAVAN JANHAVI SANJIV L-3 PHYSICS II 41(A)
2 AHER VAISHALI RAJESH L-3 ATMOSPHE-SCI II 41(B)
3 KENGE NIVEDITA NANDKUMAR L-3 INORGANIC-CHEM. II 42(A)
4 DHOBALE POONAM VISHNU L-3 ATMOSPHE-SCI II 42(B)
5 ZAWARE RUPALI LAXMAN L-3 PHYSICS II 45(A)
6 SONAWANE POONAM PRALAHAD L-5 HINDI II 11(A)
7 FARHAN RAFIK BAGWAN L-5 PSYCHOLOGY II 12(A)
8 MODAK SAILEE SANJAY L-5 PSYCHOLOGY II 12(B)
9 DUSHI MONALI SANJAY L-8 ENGLISH II 001(A)
10 ANDHARE POOJA SANJIVANEE L-8 ENGLISH II 012(A)
11 KOTHARI PRANJAL S. L-8 BOTANY II 102(A)
12 NIKAM SNEHAL ANIL L-8 ORGENIC STUDIES II 103(A)
13 BANERJEE SURASREE SUBHO L-8 ZOOLOGY II 105(A)
14 JOSE SIMMI L-8 ENERGY II 105(B)
15 DEORE APURVA DILIP L-8 BIOCHEMISTRY II 107(A)
16 KUMBHAR SANTEENANI SANJAY L-8 M.TECH II 108(A)
17 KOLHE SONAL GANPATRAO L-8 PHYSICS II 109(A)
18 GUPTA SHIVANI RAMESHKUMAR L-8 ECONOMICS II 109(B)
19 GUJARATHI SEJAL ANIL L-8 BIOINFORMATICS II 110(A)
20 PANDKAR MADHURA RAVINDRA L-8 MICROBIOLOGY II 110(B)
21 SAYYAD LILOFER TABAL L-8 COMMERCE III 114(A)
22 KALE SMITA POPAT L-8 MATHS II 115(A)
23 RUIKAR PALLAVI SANJAY L-8 HINDI II 117(A)
24 BACHHAVE JAYASHIR DILIP L-8 MATHEMATIC II 118(A)
25 SAKHARE SONAM DEVRAO L-8 HINDI II 119(A)
26 BARAMATE CHANDRAKALA L-8 HIND II 119(B)
27 MUDE ASHWINI MAROTRAO L-8 SOCIOLOGY II 120(A)
28 MUKADAM SANIKA SADANAND L-8 SOCILOGY II 120(B)
29 PAWAR RUTUJA HIMMATRAO L-8 MATHEMATICS II 201(A)
30 SHARMA OSHIN ATUL L-8 BOTANY II 202(A)
31 GAIKWAD PRIYANKA ANIL L-8 BOTANY II 202(B)
32 WAKCHAURE POOJA RAJENDRA L-8 STATISTICES II 203(A)
33 DHORKE SEEMA VILAS L-8 STATISTICES II 204(A)
34 FARED BHAKTT MAHADEV L-8 204(B)
35 GAIKWAD POOJA SITARAM L-8 PHYSICS II 205(A)
36 GHODKE PRITI ASHOK L-8 PHYSICS II 205(B)
37 KAMBLE SONAM SUNIL L-8 STATISTICES II 206(A)
38 PILLAI AISHWARYA RAVINDRA L-8 PHYSICS II 207(A)
39 SHIRSATH YOGITA ARVIND L-8 PHY-EDU II 207(B)
40 SHINDE MAYURI HIRALAL L-8 SCIENTIFYC-COMP II 207(C)
41 JAGTAP SWATI KHANDERAO L-8 PSYCHOLOGY II 209(A)
42 WAYAL SHUBHADE HONAJI L-8 PHYSICS II 209(B)
43 SAMALEWALE NAJIYA BABASAHEB L-8 PHY-EDU II 209(C)
44 THAKRE NEHA KEAHAV L-8 GEOLOGY II 210(A)
45 PATIAL AMRUTA BHASKAR L-8 MATHS II 210(B)
46 YEDEWAR PRANJALI GURUDAS L-8 PHYSICS II 210(C)
47 JAWAHARKAR VARSHA NANDLAL L-8 ECONOMICS II 211(A)
48 DAKE VAIJAYANTEE GORAKSH L-8 ENGLISH II 212(A)
49 KUKREJA VIDISHA SHAMLAL L-8 STATISTICS II 215(A)
50 THAKKAR SNEHA JAYPRAKASH L-8 STATISTICS II 217(A)
51 BACHHAV JANHAVI NANABHAU L-8 SCIENTIFIC COM- II 217(B)
52 RAKSHIT PAYEL DHILON L-8 SCIENTIFIC COM- II 217(C)
53 SAKSHI L-8 MBA++ II 218(A)
54 DHAWALE PRAJAKTA SUNIL L-8 MANGMANT SCI- II 218(B)
55 PAWASC SHAITALI JAGANNATH L-8 ELECTRONIC -SCI II 219(A)
56 NIKAM BHAGYASHRI BHAGWAN L-8 MATCHMATICE II 226(A)
57 KAMBLE VANDANA NARAYAN L-8 MARTHI II 302(A)
58 VAIRAGI CHITRA KUMARDAS L-8 ENGLISH II 302(B)
59 POTTETH UPASANA SASIDHARAN L-8 ZOOLOGY II 304(A)
60 CHOUDHARIY AFSANA SHAFIQE L-8 GEOGROPHY II 305(A)
61 GAWAS ROSHNA RAGHUNATH L-8 GEOGROPHY II 305(B)
62 KOTKA SHITAL TANHAJI L-8 GEOGROPHY II 305(C)
63 MURKUTE ASHA SHAHAJI L-8 HINDI II 306(A)
64 EHAISAS SHAMBHAVI MADHV L-8 306(B)
65 SABALE DHANASHRI SUBHASH L-8 ENGLISH II 306(C)
66 PERANE SARIKA BALASAHB L-8 COMMERCE II 307(A)
67 DHADWAD PRAIAKTA JAYRAM L-8 COMMERCE II 307(B)
68 YADAV KEERTI RAMRAJ L-8 PHY-CHEMISTRY II 308(A)
69 PAWAR ASHWINI SHAM L-8 CHEMISTRY II 308(B)
70 GHOLAP SONALI SOPAN L-8 ENGLISH II 309(A)
71 GANAGE SARIKA RAJAARAM L-8 GEOGRAPHY II 310(A)
72 RAUTI SUEARNA DADABHAU L-8 COMMERCE II 310(B)
73 JYOTI KUMARI L-8 COMMERCE II 310(C)
74 WADEKAR TRUPTI MOHAN L-8 MANGMANT II 311(A)
75 SHINDE PRIYANKA RAMDAS L-8 BOTANY II 312(A)
76 MANE PRIYANKA BAPURAO L-8 EVS II 312(B)
77 KUNJAPPA VIDYA B. L-8 EVS II 313(A)
78 LOKHANDE ANJALI RAMCHANDRA L-8 EVS II 314(A)
79 SONAWANE SRUSHIT L-8 EVS II 314(B)
80 ARUDE EKTA BALASHEB L-8 EVS II 315(A)
81 AUTI SWATI DATTATRAY L-8 BOTANY II 316(A)
82 MASAL ASHVINI BHANUDAS L-8 BOTANY II 316(B)
83 SONAWANE JUI SUSHIL L-8 ENGLISH II 317(A)
84 NAWADKAR POOJA KAILAS L-8 ENGLISH 317(B)
85 GARUD NAMRATA SUNIL L-8 MICROBIOLOGY II 318(A)
86 PATEL SNEHA SUNIL L-8 MICROBIOLOGY II 318(B)
87 DESAI ASTHA SANDIP L-8 ENVIRONMENTAL SCI- II 319(A)
88 TRIVEDI HALEY JATIN L-8 ENVIRONMENTAL SCI- II 319(B)
89 DEOKATE KAVITA BHAGWAN L-8 CHEMISTRY II 401(A)
90 SONAWANE HIMANI JAYANT L-8 GEOLOGY II 401(B)
91 HARIHAR SHITAL VILAL L-8 INORG-CHEMISTRY II 401(C)
92 PALANGE MEGHA NANDAKUMAR L-8 CHEMISTRY II 402(A)
93 BARASKAR MUKTABAI BABAN L-8 CHEMISTRY II 402(B)
94 SONAWANE DARSHANA YAWARAJ L-8 CHEMISTRY II 403(A)
95 AFONSO SHIRLEY MARTINHA L-8 CHEMISTRY II 403(B)
96 DHAGE SUJATA SUDHAKAR L-8 ORG-CHEMISTRY II 403(C)
97 GAIKWAD RESHMA ASHOK L-8 MICROBIOLOGY II 405(A)
98 NANJANGUD APOORAV SUDHINDRA L-8 COMMSTUDIES II 405(B)
99 PAWAR VARSHA SUNIL L-8 MATHEMATICS II 405(C)
100 THOPATE JYOTI SHIVAJI L-8 CHEMISTRY II 406(A)
101 SAWANT SAYALI PRAVIN L-8 CHEMISTRY II 406(B)
102 PATURKAR RENUKA PRAVEEN L-8 STATISTICS II 407(A)
103 KHOT REKHA MALLAPPA L-8 MATHEMATICS II 407(B)
104 MOTWANI DINSHA MANOHAR L-8 MATHEMATICS II 407(C)
105 GHUMARE APEKSHA ATTAMRAO L-8 MICROBIOLOGY II 408(A)
106 PINGALE AMRUTA GANPATRAO L-8 MICROBIOLOGY II 408(B)
107 AGAWANE ALPANA DILIP L-8 ANTHROPOLOGY II 409(A)
108 JAGADALE SWATI BHANUDAS L-8 GEOGRAPHY II 410(A)
109 LOKHANDE SUPRIYA SAHEBRAO L-8 410(B)
110 CHAKRAVORTY ANUSHKA ASHOK L-8 BIOTECHNLOGY II 410(C)
111 MURKUTE SEEMA BAJARANG L-8 HISTORY II 411(A)
112 SALVE PRACHI DWARKOJI L-8 HISTORY 411(B)
113 KAMBLE POONAM NARANYAN L-8 POLITICS II 412(A)
114 THOMAS LOLS L-8 ATMOS-SCI II 413(A)
115 PATOLE POOJA BHARAT L-8 PSYCHOLOGY II 413(B)
116 RAINA PRIYANKA RAMESH L-8 BIOTECHNLOGY II 415(A)
117 SHARMA ANAMIKA RAGHUNATH L-8 BIOTECHNLOGY II 415(B)
118 PAWAR PRAITKSHA SHAMRAO L-8 M.TECH II 416(A)
119 MORE PRAJAKTA AVINASH L-8 MBA II 416(B)
120 LANKE ASHWINI BHIMA L-8 GEOGROPHY II 417(A)
121 CHAUDHARI UJJWALA SUDAM L-8 E.COM II 417(B)
122 MAHAJAN SUPREETI L-8 BIOTECHNOLOGY II 418(A)
123 MURMU NIDHI PREM L-8 BIOTECHNOLOGY II 418(B)
124 DASS ANUPA L-8 BIOTECHNOLOGY II 419(A)
125 MISHRA SHRUTI L-8 BIOTECHNOLOGY II 419(B)
126 ROSHNI K. S. L-8 GEOGROPHY II 420(A)
127 SABLE SULOCHANA RAMLING L-8 COMMN-STUDIES II 421(A)
128 AWASOMOL POOJA BHAUSAHAB L-8 COMMN-STUDIES II 421(B)
129 BHALERAO CHAITALI DNYANESHVAR L-8 421(C)
130 KASABE BHAGYASHRI DILIP L-8 BIOINFORMATICES II 422(A)
131 MAZUMDER ARCHITA MILAN L-8 422(B)
132 GHOSH SWAGATA ACHINTYA L-8 BIOTECHNOLOGY II 422(C)
133 JINDAL PREETI PREM L-8 BIOTECHNOLOGY II 424(A)
134 WASNIK CHAITALI AJAY L-8 MBA II 425(A)
135 BHATTACHARJEE SOMODATTA L-8 HISTORY II 425(B)
136 GANGULY RUPKATHA RATANLAL L-8 BIOTECHNOLOGY II 426(A)
137 KHOT UJWALA SATISH L-8 MICROBIOLOGY II 428(A)
138 SUTHAR SUSHILA ASURAM L-8 MATHS II 501(A)
139 VISAVE CHETANA VILAS L-8 MATHS II 501(B)
140 SUNKANPALLI SHRAWANTI R. L-8 ZOOLOGY II 502(A)
141 RSHIRSAGAR ARUNA BHASKAR L-8 502(B)
142 CHARLES ANUSHKA LAVIN L-8 503(A)
143 JADHAV SONALI ARJUN L-8 MATHEMATICS II 504(A)
144 VIDHATE VINA ASHOK L-8 SCIENTIFIC -COM II 504(B)
145 DIWAN SHWETAE PRAKASH L-8 INSTRUMENTATION II 505(A)
146 KADLAG SONALI NAMDEV L-8 ELECTRONIC SCI II 505(B)
147 KENGAR DIPALI BALASAHEB L-8 506(A)
148 JADHAV SWATI BARKU L-8 ELECTRONICS II 506(B)
149 DARANDALE AMRUTA RAJENDRA L-8 SCIENTIFIC -COM II 506(C)
150 AHINGARE VRUSHALI VILAS L-8 ELECTRO-ELECTRCAL II 507(A)
151 MALI MOHINI VITTHAL L-8 CHEMISTRY II 507(B)
152 KOTHAWADE AARTTI RAVINDRA L-8 ELECHRANI-SCI II 507(C)
153 SHINDE PRIYANKA BHIMRAO L-8 GEOINFORMATICS II 508(A)
154 CHAKRAVARTY IASWA P. L-8 GEOINFORMATICS II 508(B)
155 CHAUDHARI HARSHALI VITTHALRAO L-8 BIOINFORMATICS II 509(A)
156 DAHIWAL SONIYA RAM L-8 BIOINFORMATICS II 509(B)
157 BANSODE LAILA KUPINDAR L-8 PHILOSOPHY II 509(C)
158 KADLAG PRANITA PRAKAS L-8 BIOINFORMATICS II 510(A)
159 SAKHARE SUKHADA RAVINDRA L-8 BIOINFORMATICS II 510(B)
160 SURYAWANSHI SHUBHANGI S. L-8 PHYSICS II 510(C)
161 ANUSHREE SINHA L-8 JOURNOLISM II 511(A)
162 DONGA MITULA L-8 INSTRUMENTAION II 511(B)
163 BHOSEKAR SNEHAL SANJAY L-8 511(C)
164 MESHRAM SANGHINI VASANT L-8 BIOCHEMISTRY II 512(A)
165 KULKARNI AMRUTA ANIL L-8 SANSKRIT II 513(A)
166 MALVADE AMURTA ARVIND L-8 SANSKRIT II 513(B)
167 SINGH NISHA RAJBIR L-8 BIOCHEMISTRY II 514(A)
168 DUMBARE YOGITA KISAN L-8 ANTHROPOLOGY II 514(B)
169 MAIN NILIMA SANJAY L-8 CHEMISTRY-PHY II 514(C)
170 SANAP SUSHILA SUDAM L-8 STATISTICS II 515(A)
171 RAGHATEAN RUPALI ROHIDAS L-8 ECONAMICS II 515(B)
172 TILEKAR VASUNDHARA DILIP L-8 STATISTICS II 517(A)
173 BARDE RAJASHRI RAVINDAR L-8 MATHEMATICS II 517(B)
174 SALUNKE IAYSHRE NARAYAN L-8 GEOGROPHY II 518(A)
175 MANE LEELAWATI MANIK L-8 HINDI II 518(B)
176 JADHAKAR VIDYA DINKAR L-8 PHYSICS II 520(A)
177 SHINDE SUPRIYA NAMDEV L-8 HISTORY II 520(B)
178 DHOK SARIKA SANJAY L-8 CHEMISTRY II 522(A)
179 JAYKAR SAVITA NANA L-8 GEOGROPHY II 525(A)
Sr.No Name Hostel Name Department Year Room
1 Dhindale vishwanth Kisan G1 Hindi II 30(a)
2 DITTOMOV DEVASSIA G2 Instrument science II 6(a)
3 MATADE GOPAL NAMDEO G3 PHILOSOPHY II 16(a)
4 MODHAVE PRAMOD SHIVAJI G3 MARATHI II 22(a)
5 TAPASE VISHAL MAHADEV G3 INT.SCI II 30(a)
6 POKALE RAJENDRA BHANUDAS G3 ECONOMICS II 31(a)
7 MADHE BAPUSAHEB SASHOK G3 COMMERCE II 32(a)
8 SONAWANE BALASAHEB DIGAMBAR G3 HINDI II 33(a)
9 AHER HARIDAS BHAU G3 ENGLISH II 34(a)
10 PAWAD BALU PURUSHOTTAM G3 ECONOMICS II 35(a)
11 DHADAGE RAMNATH BALASAHEB G3 STATISISTICS II 36(a)
12 SONWANE GANESH RANJANA G3 STAISTICS II 37(a)
13 BRANLAL JYOTIRAM ANGAD G3 MARATHI II 38(a)
14 YUMNAM RANBIR SINGH G3 DEFENCE STUDIES II 39(a)
15 PATIL NILESH ADHOKAR G3 PHYSICS II 40(a)
16 WAGHMODE YOGESH BHAUSAHEB G3 ECONOMICS II 41(a)
17 KARANDE SANQRAM SOPAN G3 ECONOMICS II 42(a)
18 CHAVAN KAUSHAL ASHOK G3 INS SCIENCE II 43(a)
19 KULKARNI GANDHAR VILAS G3 SANSKRIT II 46(A)
20 CHINCHOLIKAR SUSHANT GOVINDRAO G3 GEOLOGY II 47(a)
21 KOLEKAR BANDU HANAMANT G3 STATISTICS II 48(a)
22 KHAIR SANDIP POPAT G3 STATISTICS II 49(a)
23 SAPKACE BHARAT SURESH G3 GEOGRAPHY II 50(a)
24 CHAVAN REVANSIDDHA KASHINATH G3 HINDI II 51(a)
25 KADAM RAVIRAJ NARAYAN G3 STATISTICS II 52(a)
26 DESSAI SAMESH SHIVAJI G3 MARATHI II 53(a)
27 DHULE PRAKASH PUNJAJIRAO G3 ENGLISH II 54(a)
28 KALE SANTOSH DILIP G3 ENGLISH II 55(a)
29 TAGAD AMOL VITTHAL G3 PHYSICAL CHEM II 56(a)
30 ANKULANEKAR KISHOR GOVIND G3 PSYCHOLOGY II 57(a)
31 GAYGAWALI AKASH DAYARAMAJI G3 PHILOSEPHY II 58(a)
32 BELE PRADIP PIRAJI G3 ECONOMICS II 60(a)
33 JOSHI NAVNATH MAHADU G3 HISTORY II 61(a)
34 SALUNKE ASHISH SURESH G3 MANAGEMENT SCI II 62(a)
35 GOSAVI SARIKANT BALGIR G3 MANAGEMENT SCI II 63(a)
36 JOSHI PARAS RAJENDRA G3 MARKETING II 64(a)
37 BAGUL NIVRUTTI BHAUSAHEB G3 GEOGRAPHY II 65(a)
38 WAGHMARE MILIND PANDURANG G3 PALI II 66(a)
39 CHEDE SACHIN RAGHUNATH G3 HINDI II 67(a)
40 DENGALE VAIBHA VIJAY G3 HINDI II 68(a)
41 PADVI VIRAJ DHARMA G3 GEOGRAPHY II 69(a)
42 PATIL MANKA DAKANATH G3 ENGLISH II 70(a)
43 MANERI MANSOOR ILAHI G3 CHEMISTRY II 71(a)
44 KULKARNI BHUSHAN SANJAY G3 MICROBIOLOGY II 72(a)
45 KAMBLE BAJRANG LAXMAN G3 HINDI II 73(a)
46 GAWARI LAXMAN DEVRAM G3 HINDI II 74(a)
47 BORSE AMOL MAHARU G3 MJMC II 76(a)
48 BAGUL BHAGWAN DHONDIRAM G3 ENGLISH II 77(a)
49 MORE RAMDAS PANDURANG G3 MARATHI II 78(a)
50 GORE AKASH RAJU G3 CHEMISTRY II 79(a)
51 GHODKE SAURABH SANJAY G3 BOTANY II 80(a)
52 KAMBLE WILSON DINKAR G3 ENGLISH II 81(a)
53 MUNDHE GUNAJI DHONDIBA G3 HINDI II 82(a)
54 POTKUTE SOMNATH DUNDA G3 HINDI II 83(a)
55 WAGHMARE VIKAS TEJERAO G3 POLITICAL SCIENCE II 84(a)
56 SALVE AMOL SUNIL G3 MJMC II 85(a)
57 KHOT LAXMAN BABA G3 MJMC II 86(a)
58 KOTMALE MAHESH PRAKASH G3 MANGEMENT SCI II 87(a)
59 PARANJPE ROHAN ARVIND G3 MANGEMENT SCI II 88(a)
60 PAWAR SOMNATH GOPINATH G4 CHEMISTRY II 2(a)
61 HADRE CHANDRAKANT MARUTI G4 CHEMISTRY II 3(a)
62 PAWAR LAXMAN KISAN G4 PHYSICS II 11(a)
63 PARDHI SAGAR PRABHAKAR G4 PHYSICS II 12(a)
64 DHOMSE GAURAV BHAULAC G4 PHYSICS II 13(a)
65 THOSAR SAGAR SAMBHAJI G4 PHYSICS II 14(a)
66 SHAIKH RAHIM KALIM G4 ECONOMICS II 15(a)
67 GADERAO BHIMRAO BALASAHEB G4 PHILOSOPHY II 16(a)
68 SATHE SACHIN VINAYAK G4 ECONOMICS II 18(a)
69 CHATTAR SACHIN DEVRAM G4 ANA CHEMISTRY II 19(a)
70 NIPRUDKAR NAGESH UMESH G4 CSG II 20(a)
71 VIKAS SURYABHAN BHAND G4 ZOOLOGY II 23(a)
72 MISAL JAYKUMAR RAJKUMAR G4 M.COM II 24(a)
73 PANIT SWAPNIL ARUN G4 COMMERCE II 25(a)
74 MAMALE VINOD SURYAKANT G4 PHYSICS II 35(a)
75 DADAS JAYVANT DHULA G4 HISTORY II 36(a)
76 GAIKWAD NITIN DASHRATH G4 M.SC II 37(a)
77 KHARATE VIKAS BHIKA G4 PHYSICS II 38(a)
78 BORKAR VISHWESHWAR VIJAYKUMAR G4 MANAGEMENT SCI II 41(a)
79 SABLE NIKHIL SAHEBRAO G4 MANAGEMENT SCI II 42(a)
80 DHAVARE UMAKANT SHIVAJI G4 COMMUNICATION STU II 43(a)
81 JAGTAP YOGESH SUBHASH G7 POLITICS II 1(a)
82 HANDORE SUJIT RAMESH G7 POLITICS II 2(a)
83 PINGALE SUNIL SITARAM G7 ELECTRONICS SCI II 26(a)
84 AGALE NILESH UTTAM G7 ELECTRONICS SCI II 26(b)
85 MISAL MAHAVIR LAXMAN G7 ELECTRONICS SCI II 28(a)
86 JETTI RAM DILIPRAO G8 JOURNALISM II 28(a)
87 MUNJALE MAHESHKUMAR VISHNU G8 COMMUNICATION STU II 29(a)
88 JAWALE DHAMARATNA SHRIRAM G8 COMMUNICATION STU II 29(b)
89 (Rector Room) G8 30(a)
90 WILZADE TUSHAR BABAN G8 ISSC II 101(a)
91 WAGASKAR CHANDRASHEKHAR MARUTI G8 ISSC II 101(b)
92 GAT YOGESH PRAKASH G8 ISSC II 101(c)
93 GAME MAHESH TUKARAM G8 ENIVERMENT SCI II 102(a)
94 MAHALE ASHOK POPAT G8 ENIVERMENT SCI II 102(b)
95 ARIJIT CHAKRABORTY SANJIT G8 GEOLOGY II 103(a)
96 PATIL PANKAJ PRAHAKARRAO G8 GEOLOGY II 103(b)
97 MANDLIK ANIKET SHANTARAM G8 MATH II 105(a)
98 KALE ONKAR KAMLAKAR G8 MATH II 105(b)
99 DAUNDKAR NAVNATH BALASAHEB G8 MATH II 105(c)
100 CHAUDHARI RAVINDRA SHIVAJI G8 ECONOMICS II 113(a)
101 DHANDA SUDAM UKHA G8 ECONOMICS II 113(b)
102 SHAIKH TAPSIR RAFIQ G8 ELECTRONIC SCIENCE II 115(a)
103 RAWAT NEERAJ BIRENDA G8 ELECTRONIC SCIENCE II 115(b)
104 BHOS AMOL BALASAHEB G8 MATH II 116(a)
105 MOHITE SAGAR DAGADU G8 SOCIOLOGY II 117(a)
106 ROHOKALE MAYUR.S G8 SOCIOLOGY II 117(b)
107 MANE NITIN SIDDHESHWAR G8 HISTORY II 120(a)
108 GADE ABHIJIT ATMARAM G8 HISTORY II 120(b)
109 GHATE MADHAVRAO MALHARI G8 WOMEN STUDIES CENTRE II 121(a)
110 KARANDE MILIN SUNDARDAS G8 WOMEN STUDIES CENTRE II 121(b)
111 PATIL KUNAL MADHUKAR G8 HISTORY II 122(a)
112 BHAGWAT HEMANT KASHINATH G8 GEOGRAPHY II 122(b)
113 CHAVAN ANIKET VINAYAKRAO G8 PHYSICS II 124(a)
114 SONI GAURAV DEEPAK G8 MATHS II 124(b)
115 KAMBLE KUNAL GAUTAM G8 MATHS II 124(c)
116 MEHTRE SADHAKAR EKNATH G8 MICROBIOLOGY II 125(a)
117 LAGASHEITJ AJAY CHANDRAKANT G8 MICROBIOLOGY II 125(b)
118 KUWAR JOY VINOD G8 MICROBIOLOGY II 125(c)
119 MATKAR RAMESHWAR ASHOK G8 MODULING II 126(a)
120 TASIS NIVRUTTI SUBHASH G8 BOTANY II 127(a)
121 BHOSALE RAHUL TANAJI G8 SOCIOLOGY II 128(a)
122 AMRUTKAR SANKET VIJAY G8 COM SCI II 128(b)
123 SHINGARE SACHIN MARUTI G8 COM SCI II 128(c)
124 SAHANE SUMIT UTTAM G8 ISSC II 129(a)
125 GUJAR PRADEEP UTTAM G8 BOTANY II 129(b)
126 ABDARE MUKESH ISHWAR G8 ISSC II 129
127 JAMDHADE AVINASH DEVIDAS G8 ENVOIRNMENT II 130(a)
128 KAJJFWAD MAHESH RAJKUMAR G8 SOCIOLOGY II 130(b)
129 TIDKE PRADEEP RAGHUNATHRAO G8 ENVOIRNMENT SCI II 130(c)
130 BHARADWAJ SIDDHARTHA SS SHARMA G8 GEOLOGY II 201(a)
131 POTADAR DATTATRAY RAMCHANDRA G8 GEOLOGY II 201(b)
132 MIRANDA TYRONE LLOVD G8 GEOLOGY II 201(c)
133 BHAGAT SHUBHAM MILIND G8 PHYSICS II 202(a)
134 KATRE KAVSHIK TUNDILAL G8 PHYSICS II 202(b)
135 NARWADE NITIN PUNDLIK G8 BIOINFORMATICS II 203(a)
136 CHAVAN SURAJ SUDHAKAR G8 BIOINFORMATICS II 204(a)
137 BHANOT CHETAN G8 BIOINFORMATICS II 204(b)
138 KORE HITESH UGARAM G8 BIOINFORMATICS II 205(a)
139 MAHAJAN TUSHAR DILIP G8 ENERGY STUDIES II 208(a)
140 PUJALWAR VINAYDATT KESHAVRAO G8 ENERGY STUDIES II 208(b)
141 LAD RAHUL MAHADEO G8 GEOGAPHY II 210(a)
142 KARMAKAR AYAN ASHOKE CHANDRA G8 M.TECH II 214(a)
143 WALKAR SAVGAR SURDAS G8 MATHEMATIES II 214(b)
144 KAKKAR JEEVATDEE[ JAAGJEET G8 INSTRUMENT SCIENCE II 215(a)
145 DHAR NIKHIL NATHJEA G8 COMPUTER SCIENCE II 215(b)
146 GITINIS SANIL SACHIN G8 COMPUTER SCIENCE II 215(c)
147 GUPTA DEEPESH YOGENDRA G8 CHEMICAL BIOTECH II 216(a)
148 JISWAL ANAR G8 COMPUTER SCIENCE II 216(b)
149 CHATE BRAMHADEV DGADU G8 MJMC II 217(a)
150 TAWASE SAGAR RAJENDRA G8 MATHEMATICS II 218(a)
151 PATIL SWAPNIL PRAVIN G8 MATHEMATICS II 218(b)
152 KARMAD VASANT MARUTI G8 MATHEMATICS II 218(c)
153 KUHRE LOKESHKUMAR KESHAVRAO G8 CHEMISTRY II 220(a)
154 SHAIKH JUNED MUKH G8 ENGLISH II 224(a)
155 POTDAR KIRAN RAMCHANDRA G8 DEFENSE II 224(b)
156 KHAIRMODE SANKET CHANDRAKANT G8 CHEMISTRY II 224(c)
157 SHENDGE AVINASH SAKHAHARI G8 STATISTICS II 225(a)
158 KAMBLE SWAPNIL DILIP G8 BOTANY II 226(a)
159 SHINDE DIPAK HARIDAS G8 BOTANY II 226(b)
160 INGALE SANDIP ACCHUTRAO G8 BOTANY II 226(c)
161 BANKAR MOHAN ANIL G8 BOTANY II 227(a)
162 ANTAPURKAR DURGESH SHANKARRAO G8 BOTANY II 227(b)
163 BACHKAR YOGESH DNYANDEV G8 BOTANY II 227(c)
164 NARWATE BALAJI MOTTRAM G8 SOCIOLOGY II 230(a)
165 GAWANDE NITIN PRAKASH G8 SOCIOLOGY II 230(b)
166 SINGH VINEET KUMAR SHERSINGH G8 AUTO SCIENCE II 230(c)
167 KOLI MHALAPPA PANDURANG G8 ENGLISH II 324(A)
168 KHAIRNAR AMOL SANJAY G8 ENGLISH II 324(B)
169 NARUTE SAURABH SATISH G8 WOMENS STUDIES II 323(A)
170 SAWARKAR SNADIP DHONDHAJI G8 CMS II 322(A)
171 DESHMUKH SURAJ DILIP G8 CMS II 322(B)
172 DHUMAL SAGAR ANNASAHEB G8 LIBREARY & INFO II 321(A)
173 SHAIKH ABULAL UMAR G8 LIBREARY SCIENCE II 321(B)
174 PILLAI SREENATH MADHUSUDHAN G8 DEF & STRGIC STUDIES II 320(A)
175 KADRI MD. MURTAZA SHAMSHUDDIN G8 DEF & STRGIC STUDIES II 320(B)
176 KOTHARI ABHAY POPATLAL G8 CHEMISTRY II 316(A)
177 UNHALE YOGESH NAMDEO G8 CHEMISTRY II 316(B)
178 MUKHEKAR SAGAR THAMAJI G8 MANAGEMENT SCI II 315(A)
179 KARPE GAURAV DATTATRAY G8 MANAGEMENT SCI II 315(B)
180 FUNDE RUSHIKESH SUNIL G8 MANAGEMENT SCI II 315(C)
181 NAGLEKAR AMIT SUDHAKAR G8 MANAGEMENT SCI II 314(A)
182 CHAKRABAR ABHARAJYOTI TARUN KUMAR G8 MANAGEMENT SCI II 314(B)
183 JADHAV PANKAJ VILAS G8 MANAGEMENT SCI II 314(C)
184 BONDRE BHAGWAT MURLIDHAR G8 MANAGEMENT SCI II 313(A)
185 DESHMUKH ROHIT UMESH G8 MANAGEMENT SCI II 313(B)
186 YADAV BHUSHAN RATNAKAR G8 MANAGEMENT SCI II 307(A)
187 PATIL NIKHILESH LILADHAR G8 MANAGEMENT SCI II 307(B)
188 BAPONIYA SIDDHARTHA M.K.GUPTA G8 MANAGEMENT SCI II 307(C)
189 SHENDE AJAY PANDLRANG G8 CHEMISTRY II 306(A)
190 CHAVAN PRAKASH VISHNU G8 CHEMISTRY II 306(B)
191 GAVJI VIPIN RAJENDRA G8 CHEMISTRY II 306(C)
192 KUMAR TRILOK ANARSINGH G8 MANAGEMENT SCI II 305(A)
193 ASWALE VISHAL BALASAHEB G8 CHEMISTRY II 304(A)
194 KHAN SHARIQUE AHMAD SHARFUDDIN G8 CHEMISTRY II 303(C)
195 DHOTE PAWAN SURENDRA G8 CHEMISTRY II 302(A)
196 UKARDE TEJAS MOHAN G8 CHEMISTRY II 302(B)
197 MANAWARE AKASH PRAKASH G8 CHEMISTRY II 302(C)
198 LONKAR NAYAN VIKAS G8 ATMOSPHERIC SCI II 301(A)

 

 

 

 

 

 

 

 


Savitribai Phule Pune University. All Rights Reserved.

Copyright | Disclaimer | Privacy Statement |

Trade Marks used in this website (other than Savitribai Phule Pune University and its Departments) belong to the respective owners.

Website Designed By :
vertex